Nowy ośrodek sportowy w Tarnowie-Mościcach nie wcześniej niż w 2022 roku

09.07.2020

Nie tylko basen, ale też i lodowisko, boisko do piłki plażowej, futstalu czy pump-track mają zostać wybudowane w miejsce obecnego przestarzałego basenu w Tarnowie – Mościcach. Przedstawiono koncepcję tej inwestycji.

W koncepcji planowanego ośrodka główna niecka basenowa jest wydzielona na dwie strefy: pływacką i rekreacyjną. Strefa pływacka ma mieć długość 25 metrów i cztery tory do pływania. Oprócz tego mają powstać trzy niecki dla dzieci o głębokości 15, 30 i 60 centymetrów. Do dyspozycji tarnowian mają też być zjeżdżalnie i inne urządzenia rekreacyjne.

Głównym zamierzeniem było to, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Agata Kosowska z Pracowni Architektonicznej.

– Całą taką ideą i pomysłem było to, żeby zapewnić różnorodność usług. Jeśli ktoś chce pływać to pływa, jeżeli chce się bawić z dziećmi, to bawi się z dziećmi, a jeżeli ktoś chce leżakować to leżakuje.

W planach jest także wyburzenie starego budynku znajdującego się przy obecnym basenie. Na razie nie wiadomo też, czy do strefy, gdzie będzie znajdować się rolkostrada, pump-track wstęp będzie darmowy. Ta decyzja zapadnie w późniejszym czasie

Byłby to jeden z pierwszych tego typu obiektów rekreacyjnych w Polsce – dodaje prezydent miasta Roman Ciepiela.

Miasta są ostrożne w tworzeniu takich miejsc. Wiemy, że Muszyna stworzyła taki obiekt, jest takie miejsce w Sosnowcu. Więc jesteśmy w czołówce tych, którzy myślą o stworzeniu takiego miejsca i ja namawiałbym państwa, żeby zrobić to raczej szybciej niż później.

Sprzęt budowlany na teren byłego basenu w Mościcach wjedzie najwcześniej na wiosnę przyszłego roku. Najpierw musi zostać rozstrzygnięty przetarg na projekt, a na samą inwestycję zgodę muszą wyrazić radni miejscy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt zostanie otwarty najwcześniej w 2022 roku.

Szacunkowa wartość całej inwestycji ma wynieść około 13 milionów złotych

Posłuchaj:
Agata Kosowska
Roman Ciepiela
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN