Nowy prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej o swoich pomysłach na rozwój turystyki [WIDEO]

29.01.2019

Nowe schroniska górskie powstaną w województwie małopolskim. Budowa ma się rozpocząć od przyszłego roku. Schroniska powstaną między innymi w Gorcach i Beskidzie Niskim.

Grzegorz Biedroń, nowy prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, że praktycznie od 30 lat nie powstało żadne nowe schronisko, a nowe władze województwa małopolskiego mają już na to zabezpieczone pieniądze.

Myślę, że jeżeli odpowiednio przepracujemy ten rok, to w kolejnych latach jesteśmy w stanie co roku jedno piękne schronisko wybudować. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że mamy problem z marką Małopolski i od wielu lat nie potrafimy jej promować. Często województwo jest promowane jako region krakowski, ponieważ jest rozpoznawalny. Jeśli nie będzie promocji całego województwa, to ta turystyka będzie kulała. 

W planach nowego prezesa MOT-u jest również zwiększenie promocji Małopolski na świecie i poprawienie dostępności komunikacyjnej Sądecczyzny. Punkt ciężkości ma zostać przeniesiony z obleganego już Krakowa na inne regiony.

 

Posłuchaj:
Grzegorz Biedroń
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN