Nowy punkt na wypoczynkowej mapie Małopolski. Otwarto Park Zdrojowy w Ciężkowicach [ZDJĘCIA]

26.06.2021

Hydroterapia, sieć alejek i kładek w lesie, ogród sensoryczny, arboretum, alpinarium – to tylko niektóre atrakcje dostępne w nowym centrum wypoczynkowym. W Ciężkowicach otwarto Park Zdrojowy im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza. Inwestycja pochłonęła 23 miliony złotych.

Obiekt robi niesamowite wrażenie – mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 –Rozmach duży, oferta bardzo ciekawa. Jesteśmy akurat przed ogrodem sensorycznym, jest część lecznicza, są siłownie zewnętrzne, na świeżym powietrzu, jest basen za nami. Jest to rewelacyjne miejsce do odpoczynku dla całej rodziny – dodaje.

– Ten obiekt to nowe miejsca pracy – podkreśla Wiesław Krajewski, poseł PIS.

–  Przy okazji tego typu obiekt turystyczny, rekreacyjny daje szansę na miejsca pracy, że ten biznes będzie tutaj powstawał i ludzie z tego obszaru turystyki i rekreacji będą mogli zdobywać środki do życia, do utrzymania swoich rodzin. To można połączyć jedno z drugim. Piękne, urokliwe miejsce i nowe miejsca pracy – powiedział.

Powiódł się plan burmistrza Jurkiewicza – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

– Trzeba być wizjonerem, żeby takie miejsce zlokalizować i wykonać . Takim wizjonerem na pewno był śp. Zbigniew Jurkiewicz, bo tylko wizjonerzy potrafią stworzyć takie piękne miejsca. Z tego co wiem to dopiero początek inwestycji, które mają przyciągnąć tutaj rzeszę turystów. Dla mnie jako starosty powiatu tarnowskiego napawa mnie ten widok optymizmem, że takie małe ojczyzny jak Ciężkowice mogą zaistnieć na mapie regionu i Polski – powiedział starosta

Świetny prezent dla wielu dzieci – mówi poseł PIS Anna Pieczarka.

Dobry moment, bo to pierwszy dzień wakacji, piękna niespodzianka dla wielu dzieci, które tutaj jak widzimy bawią się. Pierwszy dzień wakacji spędzają właśnie tutaj, w pięknych Ciężkowicach, w pięknym Parku Zdrojowym – dodała. 

W skład przestrzeni parkowej wchodzą m.in.: urządzenia do hydroterapii, sieć alejek i kładek w lesie, ogród sensoryczny, arboretum, alpinarium (ogród zbudowany ze skał i ziemi, wraz z górskimi układami roślinności), wrzosowisko i siłownia terenowa z placem zabaw. 

Park Zdrojowy zlokalizowany jest bardzo blisko Skamieniałego Miasta, Wąwozu Czarownic i rynku w Ciężkowicach

Na terenie Parku Zdrojowego przewidziano parkingi i miejsca postojowe dla ponad 150 samochodów. Wstęp do Parku Zdrojowego będzie bezpłatny.

 

Posłuchaj:
Wiesław Krajewski
Roman Łucarz
Witold Kozłowski
Anna Pieczarka
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN