Nowy rozkład to więcej komunikacji zastępczej

29.08.2018

Nowy, jesienny rozkład jazdy PKP to dużo więcej komunikacji zastępczej. Na remontowanych trasach podróżni będą musieli część drogi, a niekiedy nawet całą, pokonać podstawionymi przez przewoźników autobusami.

Jak podaje Dorota Szalacha, rzecznik małopolskiego PKP, po zmianie rozkładu jazdy na trasie Tarnów – Krynica Zdrój będą pojawiać się autobusy, przede wszystkim w dni robocze. Jej zdaniem, najlepiej sprawdzić zawsze wcześniej swoje połączenie w rozkładzie i upewnić się, czy pojedziemy autobusem, pociągiem, a może czeka nas przesiadka na trasie.

Jest to niemały kłopot dla wszystkich podróżnych, ale czy autobusy nie będą stanowić bariery dla osób niepełnosprawnych?

-Bardzo ważne jest, by z odpowiednim wyprzedzeniem informować o planowanym przejeździe osoby niepełnosprawnej zastępczą komunikacją autobusową, bo wówczas przewoźnik ma możliwość podjęcia starań, aby podstawić autobus niskopodłogowy czy przystosowany do przewodu takich osób, lub inny pojazd, który będzie na przykład wyposażony w rampę wjazdową – podkreśla Dorota Szalacha.

Więcej utrudnień będzie także na odcinku Podłęże – Kraków Główny. Od poniedziałku do piątku od 9.30 do 14.30 trasę obsługiwać będą autobusy, natomiast niektóre pociągi intercity pojadą drogą okrężną omijając remontowany fragment torów.

Również na trasie Wieliczka – lotnisko oraz Trzebinia – Kraków Główny będą zmiany.

Nowy rozkład jazdy PKP będzie obowiązywać od niedzieli, 2 września.

Posłuchaj:
Dorota Szalacha
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN