Nowy Sącz: Boisko na Zawadzie może być gotowe jeszcze w tym roku!

23.02.2022

Boisko ze sztuczną trawą na osiedlu Zawada w Nowym Sączu może być gotowe jeszcze w tym roku. Sądecki ratusz dostał 4,5 miliona złotych z Polskiego Ładu na taką inwestycję. Pół miliona dokłada Urząd Miasta Nowego Sącza.

Jeszcze w marcu powinien zostać ogłoszony przetarg na projekt i budowę boiska.

Jeśli udałoby się rozstrzygnąć ten przetarg przed wakacjami, to jest bardzo duża szansa, że zimą tego roku lub na przełomie 2022 i 2023 roku boisko ze sztuczną murawą już może funkcjonować. Trochę dłużej może potrwać wykonanie zaplecza – mówi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Boisko na Zawadzie będzie oświetlone. Powstaną też trybuny. Trwa już przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, a na głowie wykonawcy inwestycji będzie też wykonanie projektu.

Dodajmy, że w Nowym Sączu-Zawadzie najpierw powstanie oświetlone boisko z trybunami i zapleczem, ale cele są jeszcze bardziej ambitne. Miałby tam powstać ośrodek treningowy z hotelem i kolejnymi boiskami i halą sportową.

Szacowany koszt takiej inwestycji to ponad 50 milionów złotych. Żeby ośrodek na Zawadzie mógł powstać, będą konieczne dotacje zewnętrzne, bo budżet Nowego Sącza nie udźwignie takich wydatków.

Sandecja wraca na I-ligowe boiska, ale kibice nie wejdą na stadion [WIDEO]

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan, fot. wizualizacja, archiwum Urzędu Miasta Nowego Sącza
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN