Nowy Sącz dalej będzie korzystał z wojskowego mostu na Kamienicy

23.11.2021

Nowy Sącz będzie korzystać z wypożyczonej wojskowej przeprawy na Kamienicy jeszcze przez rok. Jak powiedział prezydent Ludomir Handzel podpisana została umowa w sprawie przedłużenia wynajmu konstrukcji od Agencji Rezerw Materiałowych.

Dzięki temu z Nowego Sącza do gminy Kamionka Wielka wciąż będzie można dojeżdżać najkrótszą możliwą drogą.

Urząd ma zamiar znów aplikować o rządowe pieniądze na budowę nowego mostu. Już wiadomo, że koszty tych prac będą większe niż szacowano przed rokiem.

Pierwszy przetarg, który był dokonany, chyba już półtora roku temu, to była kwota 14 milionów złotych. Teraz myślę, że może być to bardziej w kierunku 20 milionów złotych, ze względu na szalejącą drożyznę wszystkiego. W górę idzie stal, która jest ważnym elementem takiego mostu, ale też cena betonu czy sama robocizna – mówi prezydent.

Miasto chce ubiegać się o pieniądze na budowę nowego mostu z nowego rozdania Polskiego Ładu. Na początku roku powinno pojawić się rozstrzygnięcie drugiego naboru.

Prezydent poprosił też Kamionkę Wielką o milion złotych z budżetu gminy na tę inwestycję.

Przypomnijmy, że stary most na Kamienicy został zamknięty w czerwcu 2020 roku. Wezbrana woda w rzece uszkodziła elementy tej przeprawy.

Po czterech miesiącach, w trakcie których mieszkańcy musieli korzystać ze sporych objazdów, wojsko wybudowało w tej okolicy most tymczasowy. Do tej pory korzystają z niego nie tylko kierowcy z Nowego Sącza, ale też gmin Grybów i Kamionka Wielka.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Maria Mółka, fot. Urząd Miasta Nowego Sącza
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN