Nowy Sącz: Motomikołaje w sobotę ruszą w trasę

02.12.2021

To już ostatnia szansa na to, aby wesprzeć tegoroczną akcje Motomikołajów. Jak co roku na Sądecczyźnie miłośnicy jednośladów zawiozą prezenty potrzebującym. Obdarowani zostaną głównie podopieczni domów dziecka czy DPS-ów, ale też inne osoby, które były zgłaszane przez mieszkańców regionu i potrzebują pomocy.

Wolontariusze z forum motosacz.pl wciąż zbierają prezenty, które mikołaje na motocyklach będą dostarczać przez pierwsze tygodnie grudnia.

Najbardziej pożądane są gotowe paczki, bo wtedy nie będziemy musieli poświęcić dodatkowego czasu na ich przygotowanie – mówi jeden z motomikołajów Krzysztof Kościółek.

Jeśli przekazujecie jednak produkty spożywcze tj. czekolady czy inne rzeczy, prosimy, aby daty ważności wciąż były odpowiednie. Podobnie, jeśli przekazujecie maskotki, niech będą to nowe, zapakowane zabawki, bo chcemy zadbać o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci, którym będziemy je przekazywać – dodaje Tomasz Tokarz z motosacz.pl

Paczki można przynosić do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

W sobotę (4.12) motomikołaje wyjadą w trasę. – Startujemy z rynku sądeckiego o 12.00. Mam nadzieje, że pogoda pozwoli nam, abyśmy mogli przyjechać jak największą liczbą motocykli. Spod ratusza będziemy prowadzić naszą akcję. Czasami zaczynamy w weekend, a kończymy po dwóch tygodniach, bo mamy bardzo spory obszar, do którego dojeżdżamy – wyjaśnia Krzysztof Kościółek.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN