Nowy Sącz: Nie żyje mężczyzna, którego wyłowiono z rzeki Kamienica [ZDJĘCIA]

21.10.2021

W czwartek (21.10) po południu służby prowadziły akcję ratowniczą na rzece Kamienica przy ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu. Policja i straż pożarna dostały zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Około 15.15 dostaliśmy zgłoszenie, że przy moście na ul. Tarnowskiej topi się mężczyzna. Został on wyciągnięty z wody przez strażaków. Prowadzona była reanimacja. Niestety został stwierdzony zgon. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostanie poddane badaniom sekcyjnym – poinformowała nas Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Jak przekazało nam stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, był to mężczyzna w wieku około 40 lat. Działania strażaków na miejscu zakończyły się.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna sam wszedł do wody. Policjanci rozpytali świadków zdarzenia, a dokładne okoliczności wypadku zostaną ustalone – dodała Justyna Basiaga.

Na ul. Tarnowskiej przy moście na Kamienicy były utrudnienia w ruchu, bo karetka i wóz strażacki zajmowali część pasa ruchu.

Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN