Nowy Urząd Miasta stanie przy ul. Kilińskiego

05.12.2019

Nowy ratusz, przebudowa Stadionu Sandecji, ale też parking przy ul. Kilińskiego – to plany władz Nowego Sącza na najbliższy czas. Zadania realizować ma spółka celowa, która powstanie w przyszłym roku. – Wtedy też ma być wbita pierwsza łopata pod budowę nowego gmachu ratusza, w którym mają naleźć się wszystkie wydziały miasta – zapowiada Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza

Potwierdzam, że uznaliśmy, że takie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne, połączenie tych 3 dużych inwestycji no i mamy nadzieję, że łopata już w przyszłym roku będzie wbita. Chcielibyśmy, żeby wszystkie wydziały, jednostki były skupione w jednym miejscu, ze względów nawet ergonomii, ekonomi jest to najbardziej sensowne, żeby wszystkie wydziały znajdowały się w jednym miejscu, ze względów komunikacyjnych, kosztów, też poziomu pracy – wyjaśnia.

Spółka celowa odpowiedzialna za budowę tych inwestycji ma być powołana do życia w przyszłym roku. Jej właścicielem ma być miasto. Stary ratusz na nowosądeckim rynku z czasem będzie pełnić funkcję głównie kulturowe. Będą się w nim odbywać m.in. uroczyste sesje rady miasta.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN