W Nowym Roku schronisko dla zwierząt wciąż bez dotacji

30.12.2019

Miłośnicy zwierząt alarmują, że w przyjętym przez radnych budżecie Tarnowa po raz kolejny zabrakło miejsca na dofinansowanie Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie Krzyżu.

Z tego, co wiemy, nie będzie dodatkowych 100 tys. zł dla schroniska, chociaż początkowo postulowano, że jest potrzebnych 200 tys., aby efektywnie to schronisko zmienić i by działało lepiej. Tak naprawdę pod znakiem zapytania stoi wszystko inne, co dalej będzie się działo. Aż strach myśleć – mówi Krzysztof Giemza, prezes Fundacji Zmieńmy Świat.

Jak zaznacza prezes Fundacji Zmieńmy Świat, problem trwa już kilka lat, a warunki dla zwierząt z powodu braku finansów stają się coraz gorsze.

Niektórzy mówią o potrzebie wybudowania nowego azylu.

To się ciągnie już od wielu lat, wciąż tych pieniędzy nie ma, wciąż ktoś uznaje, że nie są potrzebne. Nie wiem, co przekona magistrat czy też radnych, jeśli teraz śmiertelność kotów kolejny rok z rzędu sięga powyżej 50 %. Jak będzie 100 % to dopiero wtedy im się otworzą oczy?

Bez odpowiedzi pozostaje też apel Fundacji i społeczników o zmianę lokalizacji schroniska z okolic wysypiska śmieci na miejsce bardziej funkcjonalne i dostępne komunikacyjnie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN