W Nowym Sączu trwa odpust ku czci Przemienienia Pańskiego

03.08.2020

Chrystus pozostał z nami w znaku chleba, On nieustannie jest pośród nas – mówił Ks. Janusz Faltyn egzorcysta diecezji tarnowskiej podczas uroczystości odpustowej w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. W pierwszym dniu opustu w bazylice św. Małgorzaty wierni uświadamiali sobie żywą obecność Jezusa w Komunii Świętej.

Eucharystia jest Sakramentem obecności Boga, stanowi najwyższy wymiar przyjaźni i miłości Boga do nas. Jest tak dlatego, że każda Msza Święta uobecnia ofiarę Krzyża i Zmartwychwstanie Chrystusa. Będąc na Mszy Świętej tak jak teraz jesteśmy na kalwarii pod krzyżem i spotykamy jak Maria Magdalena, apostołowie Zmartwychwstałego Jezusa i przyjmujemy dary Ducha Świętego – mówił ks. Janusz Faltyn do wiernych podczas kazania.

Sumie odpustowej przewodniczył w niedzielę Infułat Stanisław Jeż. W pierwszym dniu opustu modlono się za Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną. A głównym przesłaniem dnia była obecność Boża podczas Mszy Świętej. Opust trwa przez cały tydzień i codziennie są głoszone kazania. Dziś (3.08) odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN