W Nowym Sączu urzędy będą działać normalnie

12.03.2020

Między innymi praca zdalna, może pomóc w sprawnym działaniu urzędów w Nowym Sączu – wyjaśnia Piotr Lachowicz sekretarz miasta. Jak dodaje, władze miasta zrobią wszystko, aby urzędy funkcjonowały sprawnie w okresie dwutygodniowego wyłączenia placówek edukacyjnych.

– W tych wydziałach, w których praca może być wykonywana przy wykorzystaniu systemów łączności i teleinformatyki, Ci pracownicy z zaznaczeniem na tych, którzy mają małe dzieci w wieku do 8 lat, będą mogli pozostać w domu. Będziemy kontaktować się z sobą za pomocą poczty elektronicznej.

Jak przyznał, Piotr Lachowicz ten okres jest ogromnym sprawdzianem nie tylko dla urzędów, ale również dla firm, działających na ternie całego kraju. Na razie nie wiadomo ile dokładnie osób będzie pracowało zdalnie, dlatego, że dane w sprawie zwolnień opiekuńczych czy próśb pracowników o taką formę wciąż są zbierane. Jak zapewniała w trakcie porannej rozmowy na antenie RDN Nowy Sącz wiceprezydent Magdalena Majka, mieszkańcy nie będą mieli problemu z załatwieniem ważnych dla nich spraw.

 

Posłuchaj:
Piotr Lachowicz
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN