Nożownik, który zaatakował policjanta, trafił na obserwację psychiatryczną

20.09.2017

Okazało się, że 22-letni tarnowianin, który najpierw naprzykrzał się kobiecie i sugerował usługi seksualne, a potem ugodził funkcjonariusza dwukrotnie nożem, leczył się wcześniej psychiatrycznie. Dlatego jest teraz poddany obserwacji biegłych.

Mają wydać opinię, w jakiej był kondycji psychicznej podczas zdarzenia i czy był wtedy poczytalny. – Opinia w tej sprawie została już wcześniej wydana, ale była niejednoznaczna, stąd decyzja o umieszczeniu na kilkutygodniowej obserwacji na oddziale – wyjaśnia sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie. – Dotychczas biegli wskazali, że rzeczywiście szereg okoliczności wskazuje na występowanie określonych zaburzeń psychicznych. Natomiast dopuszczona do tej pory opinia nie rozstrzyga tej kwestii – biegli nie postawili jednoznacznego rozpoznania. Podejrzany umieszczony jest w areszcie śledczym z oddziałem psychiatrycznym i zespół biegłych wykonuje obserwację oraz dodatkowe badania. Biegli mają 4 tygodnie – tłumaczy Tomasz Kozioł.

Nożownik został zatrzymany jako trzeci – po dwóch nietrafionych zatrzymaniach. Do aresztowania doszło przypadkowo nad ranem w centrum miasta po skardze mieszkańców na uliczne krzyki. 22- latek usłyszał zarzut napaści na funkcjonariusza i usiłowania zabójstwa. Jeśli się okaże, że w chwili zdarzenia był poczytalny, grozi mu co najmniej 10 lat za kratkami.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN