O hip-hopie znów zrobi się głośniej?

17.09.2017

Hip hop ma szansę na drugie życie w Limanowej. W mieście przed laty odbywały się cykliczne koncerty promujące właśnie ten typ muzyki…

Po długiej przerwie znów zebrała się grupa osób, która chce ożywić hip hop i zachęcić zarówno do słuchania, jak i do pisania własnych tekstów. Ale chodzi jeszcze o coś…

– Przede wszystkim naszą misją jest to, żeby dostarczyć jakąś fajną rozrywkę młodzieży. – tłumaczył Zygmunt Żelichowski, jeden z organizatorów wydarzenia. – Według mnie młodzi ludzie są trochę zaniedbani ostatnim czasem. Zostali zostawieni na pastwę losu, z tym co im przekazują mass media. Nikt nie troszczy się o to, co dzieje się wokół nich, natomiast bardzo łatwo przychodzi wszystkim krytykowanie ich. Jak dodaje współorganizator Hip-hop Jam – Ludzie, którzy stawiali swoje pierwsze kroki w hip-hopie na limanowszczyźnie, są już dojrzali, mają własne dzieci i właśnie dlatego na bazie swoich doświadczeń chcemy dać im jakąś alternatywę do komputera, spędzania czasu w domu przed monitorem. Chcemy, by to co się dzieje wokół młodych, było bardzo pozytywne i w ten sposób zmieniać ich podejście do życia. 

Na scenie w czasie Hip hop Jam w Parku Miejskim w Limanowej wystąpili zarówno raperzy, którzy zajmują się tym od niedawna, jak i znane w tym środowisku nazwiska. Wśród nich Paweł, znany kiedyś jako “PWO”, który pojawił się w towarzystwie Łukasza Jemioły – Z którym jakieś 15 lat temu nagrywaliśmy hip-hopowe kawałki. To był taki spontaniczny pomysł, żeby coś tutaj przypomnieć limanowskiej publiczności. Żeby robić muzykę hip-hop trzeba mieć zajawkę, smykałkę do tego i talent do układania słów, do beatu, to jest podstawa. – dodaje.

Jak wspomina limanowski raper – Ja zaczynałem swoją przygodę z rapem jeszcze przed 2000 rokiem. Mój brat był chyba pierwszym mieszkańcem Limanowej, który słuchał rapu. Mieliśmy swoją ekipę, spotykaliśmy się. Słuchaliśmy zagranicznych produkcji i polskich kawałków. Tak się to właśnie zaczęło.

W zorganizowaniu Hip-hop Jam w Parku Miejskim w Limanowej pomógł radny miasta Piotr Musiał. Jak przyznaje, jest szansa, by ta impreza wróciła na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Limanowej.

 – Ta impreza była 20 lat temu w domu kultury, w tej chwili jesteśmy w plenerze i chcemy to utrzymać cyklicznie co roku. Jestem przekonany, że z roku na rok będziemy przyciągnąć coraz więcej osób. – zapowiada.

Oprócz dużej dawki muzyki, można było także obejrzeć zmagania w breakdance, obserwować jak powstaje mural, a także zobaczyć jak najmłodsi mieszkańcy ziemi limanowskiej radzą sobie z pędzlem. Na scenie zaprezentował się także nasz redakcyjny kolega Christophoros777.

Radio RDN Nowy Sącz patronowało temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Zygmunt Żelichowski
Raper Paweł "PWO"
Piotr Musiał
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN