O jakich prezentach marzą dzieci?

05.12.2021

Klocki, książki, puzzle – najmłodsi mieszkańcy regionu wiedzą już, o jakich marzą podarunkach.

Już jutro, 6 grudnia, czyli dzień, kiedy św. Mikołaj będzie odwiedzać wszystkie grzeczne dzieci.

Podopieczni Niepublicznego Przedszkola ‘Promyczek’ w Tarnowie, w rozmowie z Radiem RDN zdradzili, na jakie prezenty czekają.

 – Chciałbym dostać nową koparkę, żółtą z fioletowymi paskami. – Chciałabym misia, tańczącego kaktusa i książkę o Elzie. – Ja marzę o zamku Elzy, książkach po angielsku, małej figurce Psi Patrol.

Jak przyznaje nauczyciel wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu ‘Promyczek’ w Tarnowie Agnieszka Martyka, dzieci już w wieku kilku lat mają swoje preferencji co do wybory zabaw i zabawek.

– Dzieci w tym wieku bardzo lubią klocki, bardzo lubią układać puzzle, dziewczynki oczywiście lalki, wózki, kuchnia, fryzjer i tu zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Agnieszka Martyka zauważa też duże zainteresowanie książkami.

– Rodzice czytają dzieciom, raczej tego nie zaniedbują, także w przedszkolu im czytamy. Widać też, że dzieci są nauczone samodzielnego oglądania książek, mają dostęp do tego codziennie. Myślę, że jest to źródło, które naprawdę nie wychodzi z mody, nawet w dzisiejszych czasach i niezależnie od wieku.

Niestety, jak wynika z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Handlową, nie wszystkie zabawki są bezpieczne dla dzieci.

Wiele z nich musi zniknąć już ze sklepowych półek, bo stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia maluchów.

Groźne zabawki. Nie kupujmy oczami!

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN