O krok od koalicji w Radzie Miejskiej?

21.12.2018

Dziś miała być decyzja, lecz nie będzie. Z inicjatywy Naszego Miasta Tarnów, rozmowy w tej sprawie przełożono na jutro, na godzinę 9.00. Jak informowaliśmy, radni tego ugrupowania i Koalicji Obywatelskiej negocjują warunki formalnego porozumienia, które może im dać większość w Radzie Miasta Tarnowa.

Jak mówi Tomasz Olszówka przewodniczący klubu Nasze Miasto Tarnów, nie było żadnych obietnic personalnych ze strony prezydenta.

Liczę, że zakończy się to sukcesem programowym, a stołki tzw. są drugorzędne. Czas już kończyć tę debatę, bo trwa trochę długo. Na tyle nas pochłonęła dyskusja programowa, że nie doszliśmy do rozmów personalnych. Podpisanie porozumienia nie będzie oznaczało unii personalnej. Jedyne co, to będziemy starali się partnersko dochodzić do stanowisk w sprawach budżetu, inwestycji, chcemy po prostu zmieniać miasto.

Gdy koalicja stanie się faktem, klub PiS, mimo że największy w Radzie, oficjalnie przechodzi do opozycji.

Jak mówi Ryszard Pagacz, przewodniczący tego klubu, radni PiS najbardziej obawiają się kolejnych prób zadłużania miasta.

Wszystko, co dobre dla miasta, będziemy oczywiście popierać, bo to jest zadanie radnych. Mam nadzieję, że nasze głosy będą brane pod uwagę. Słyszymy o kolejnych próbach zadłużania. Realizacja projektów, które będą powodować dalsze zadłużenie miasta grozi tym, że w pewnym momencie osiągniemy pułap kryzysowy i na to nie będziemy się zgadzać. Boimy się tego, że prezydent z naszych środków miejskich będzie realizował projekty, które będą nie do końca trafione.

W koalicji chodzi nam o porozumienie, które zagwarantuje pracę nad konkretnymi projektami – komentuje prezydent Roman Ciepiela.

Koalicja nie we wszystkich sprawach jest możliwa, przecież dyskutujemy o sprawach, które nie są polityczne, a gospodarcze czy społeczne, a więc te koalicje będą w różnych sprawach różne. Chodzi nam o zbudowanie takiego porozumienia, które na 5 lat zagwarantuje prace nad konkretnymi projektami. Przez 4 lata nie było ani koalicji, ani porozumienia. Pracowaliśmy od problemu do problemu, niektóre plany zagospodarowania przestrzennego nie były przyjęte, nie udało się porozumieć.

Przypomnijmy, przewodniczącym Rady Miasta został Jakub Kwaśny z Naszego Miasta Tarnów. PiS ma swojego przedstawiciela w prezydium Rady. Jest nim Piotr Wójcik.

Posłuchaj:
Tomasz Olszówka
Ryszard Pagacz
Roman Ciepiela
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN