O polityce i przyszłości kraju na pikniku rodzinnym [ZDJĘCIA]

05.08.2019

– Najbliższe wybory zdecydują, czy Polacy chcą kontynuacji dobrego czasu dla Polski – mówiła podczas wizyty w Zakliczynie europoseł Beata Szydło. Była premier wraz z parlamentarzystami z ziemi tarnowskiej wzięła udział w pikniku rodzinnym.

Październikowe wybory parlamentarne mogą być szansą kontynuacji programów, które wprowadziły rządy Prawa i Sprawiedliwości. – Liczymy na zaufanie Polaków – dodaje Beata Szydło. – Jesteśmy tu wszyscy po to, by porozmawiać z Państwem, a także poprosić o to, byście nam zaufali. Pozwólcie nam kontynuować z nami ten program dobrych reform. Pozwólmy, by ten dobry czas dla Polski trwał. Nasz kraj tego potrzebuje, Polacy tego potrzebują. Myślę, że przez te ostatnie cztery lata pokazaliśmy, że to co niektórzy uważali że jest niemożliwe, stało się możliwe.

Anna Pieczarka, która jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu tarnowskiego uważa, że poprzez rozmowy z mieszkańcami można poznać ich oczekiwania. – Na pewno jest to taki moment, kiedy lokalne społeczeństwo bardzo się integruje. Bardzo przyjemna rodzinna atmosfera, chyba takich spotkań nam trzeba, biorąc pod uwagę że jest to jeszcze cały czas okres wakacji. Usłyszeliśmy bardzo dużo deklaracji, oczywiście one są powtarzalne, ale one w większości są realizowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Na to co musimy jeszcze zwrócić uwagę, to służba zdrowia i edukacja – dodaje wicemarszałek małopolski.

– Sezon wakacji nie sprzyja rozmowom o polityce – podkreśla poseł Wiesław Krajewski. – Jedno jest pewne że sezon urlopowy nie jest dobry na takie czynne uprawianie polityki. Ale tego typu pikniki integracyjne służą temu, by porozmawiać o rodzinie, o potrzebach naszych rodaków z ziemi tarnowskiej oraz przyszłości, którą czeka nasz region. Aby nam się tu dobrze żyło i mieszkało, a my byli uśmiechnięci i radośni.

Kontynuacja zmian w opiece zdrowotnej są konieczne. – Potrzebujemy kolejnych lat, by wprowadzać reformy – mówi wicemister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. – Zwiększyliśmy finansowanie na ochronę zdrowia. Zwiększyliśmy liczbę miejsc na uczelniach, gdzie kształcimy przyszłych lekarzy i pielęgniarki czy też ratowników medycznych. Zmieniamy również system finansowania ochrony zdrowia. Chcemy odejść od finansowania za usługę i płacąc z efekt leczenia. Skracają się kolejki do lekarzy specjalistów. Chcemy kontynuować, bo mamy konkretne plany – dodaje wiceminister zdrowia.

Lokalne i ekologiczne produkty są coraz bardziej popularne na stołach mieszkańców Polski. – Pozwólmy rozwijać się rolnictwie i małym gospodarstwom – mówi poseł Michał Wojtkiewicz. – To co mamy na terenie Tarnowa czy okolic, to właśnie te drobne gospodarstwa mogą produkować zdrową żywność. Niedawno próbowałem serów i pytałem się producentki, na co usłyszałem odpowiedź, że nie może nadążyć z produkcją. Czyli idzie w tym kierunku, że moda, ale ludzie również rozumieją że polskie towary i regionalne przysmaki są znacznie zdrowsze.

Na razie oprócz liderów list, nie są znane kolejne miejsca kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Te mają być ogłoszone, gdy będzie znana data wyborów.

Nieoficjalnie Prezydent Polski Andrzej Duda ma ją ogłosić jeszcze w tym tygodniu.

Posłuchaj:
Beaty Szydło
Anny Pieczarki
Wiesława Krajewskiego
Józefy Szczurek - Żelazko
Michała Wojtkiewicza
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN