Oazowicze z Krakowa przyjechali na Sądecczyznę [WIDEO]

16.07.2021

Młodzież z archidiecezji krakowskiej modliła się w piątek (16.07) na sądeckim rynku. Przyjechali do pobliskiej Michalczowej na Oazę.

W ramach ewangelizacji członkowie Ruchu Światło-Życie chcieli publicznie podzielić się swoją wiarą, przez spotkanie z ludźmi, rozmowę, ale przede wszystkim wspólną modlitwę.

Przeżywamy rekolekcje w pobliskiej Michalczowej. Jednym z elementów oazy pierwszego stopnia jest ewangelizacja. To spotkanie rozpoczęliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia, prosząc o miłosierdzie dla miasta. Później elementem uwielbienia były tańce lednickie, które wspólnie wykonaliśmy – mówił ksiądz Grzegorz Bularz, który przyjechał na Sądecczyznę razem z oazowiczami.

Myślę, że dzisiaj największym problemem jest to, że młody człowiek jest torpedowany światem, który mówi – Boga nie ma, Bóg umarł. Dochodzi do tego, że młody człowiek zaczyna się wstydzić wiary. My tutaj pokazujemy, że Bóg nie umarł. Pokonujemy wstyd i otwieramy się na Ducha Świętego. On umacnia nas, żeby wyjść do drugiego człowieka i powiedzieć: Ja w niego wierzę i chcę pokazać ci jakie to jest piękne – dodał kleryk Dawid Ćwierz.

Zobacz modlitwę i taniec na sądeckim rynku:

Posłuchaj:
ks. Grzegorz Bularz
kleryk Dawid Świerz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN