Obiekty sportowe PWSZ będą otwarte dla mieszkańców

13.07.2020

Nowe władze uczelni chcą udostępnić ponownie swoje zaplecze sportowe szerszemu gronu użytkowników. Do dyspozycji mieszkańców będą między innymi kryta pływalnia, hala sportowa i ścianka wspinaczkowa.

Koordynacją komercyjnego wykorzystywania obiektów sportowych uczelni zajmie się prezes KU AZS Wojciech Nowak.

Nasze obiekty sportowe służą w pierwszej kolejności studentom, ale wszyscy na uczelni chcemy, aby te obiekty żyły i były maksymalnie wykorzystywane. Mamy nadzieję, że tak będzie – mówi Wojciech Nowak.

– Zadanie na pewno bardzo ciekawe, wszyscy Tarnowianie interesują się naszymi obiektami już od kilku dobrych lat. Niestety przez czas pięciu lat te obiekty nie mogły być komercjalizowane, uczelnia miała w tym zakresie bardzo mocne obostrzenia. Mamy nadzieję, że to otwarcie zdarzy się nam jak najszybciej, wypracujemy sobie doświadczenia, modele współpracy.

Jak zapowiada prezes Klubu, w dalekosiężnych planach jest nie tylko otwarcie zaplecza sportowego, ale również stworzenie przestrzeni pod ośrodek treningowy dla sportowców.

– Mogę też już powiedzieć, że gdzieś w dalekiej perspektywie władze uczelni mają nadzieję, że uda nam się stworzyć nie tylko ośrodek sportowy dostępny dla Tarnowian, ale również ośrodek treningowy, z którego będą mogły korzystać kluby, stowarzyszenia, organizując zgrupowania, sesje treningowe. A jeżeli dodać do tego doświadczenie naszych naukowców z katedr Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, którzy potrafią, mają narzędzia i mają urządzenia do tego, aby sportowców badać, myślimy, ze może to być bardzo ciekawa propozycja.

Komercjalizacja obiektów sportowych była jednym z postulatów rektor-elekt Małgorzaty Kołpy w trakcie trwania debaty na funkcję rektora PWSZ w Tarnowie.

Posłuchaj:
Wojciech Nowak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN