Oblegane III LO

31.05.2019

Trzy nowe klimatyzowane sale lekcyjne, system jak dotąd, czyli nie dwuzmianowy oraz oddzielne klasy dla ósmoklasistów i absolwentów gimnazjów – takie rozwiązania dla młodzieży proponuje III LO w Tarnowie w związku z podwójnym rocznikiem.

Nie wszędzie jednak będzie aż tak komfortowo.

III Liceum, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma dobrą pozycję w rankingach, ma obecnie 33 sale lekcyjne w dwóch budynkach przy ul. Brodzińskiego. Od nowego roku szkolnego przybędą jeszcze zaadaptowane właśnie dla potrzeb nauki szkolnej, trzy sale na poddaszu.

Jan Ryba, dyrektor III LO, nie kryje jednak, że to szkoła dla tych, którzy chcą się uczyć. Jego zdaniem, zarówno ósmoklasiści jak i gimnazjaliści, mają tu równe szanse.

– Przyjmujemy w przyszłym roku dwa razy po siedem oddziałów. Jest jednakowo dla tych klas, które kończą gimnazjum i dla tych , którzy są po ośmioklasowej szkole podstawowej. Mamy identyczne profile, w każdym z naszych proponowanych oddziałów są trzy przedmioty rozszerzone. Przeważnie jest tak, że potem na maturze nasi uczniowie te trzy przedmioty rozszerzone zdają.

III LO to szkoła profilowana w kierunku przedmiotów ścisłych i to one cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów. Popularna jest również klasa informatyczna.

Szkołą jest przygotowana na zwiększona liczbę kandydatów – dodaje dyrektor, Jan Ryba.

– Obecnie mamy 843 uczniów. W przyszłym roku będzie nas około tysiąca. Mamy zamiar otworzyć dwa razy po siedem, czyli czternaście nowych oddziałów, w każdej klasie ok. 34 osoby. Nie będzie zbyt ciasno. Gwarantuje, że się tu wszyscy spokojnie pomieścimy, będzie higienicznie, będziemy się uczyć.

Warto zaznaczyć, że konieczny warunek, aby dostać się do tego prestiżowego tarnowskiego liceum to wybór III LO na pierwszej preferencji.

Kto ma lepsze punkty, ten się dostanie. Rekrutacja potrwa do 10 czerwca.

A jak wygląda przygotowanie innych szkół średnich w Tarnowie na wymagania, które dyktuje reforma edukacji?

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Jan Ryba
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN