Obrady Komisji rewizyjnej Rady Miejskiej przerwane

01.10.2019

Radni nie uzyskali informacji dotyczącej stanu finansów miasta. Prezydent Roman Ciepiela nie pojawił się na spotkaniu z powodu – jak uzasadniał – prowadzonych w tym samym czasie rozmów inwestycyjnych.

Nikt nie został również wydelegowany do przedstawienia aktualnej kondycji finansowej miasta – mówi przewodniczący Komisji Rewizyjnej, radny z klubu PiS, Dawid Solak.

Jak dodaje – sytuacja finansowa miasta, jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniem – jest bardzo poważna.

– Ja nie chciałbym mówić dzisiaj mocnych słów i ferować wyroków. Właśnie dlatego komisja rewizyjna wszczyna pilną i doraźną kontrolę działań prezydenta, które mają na celu zapewnienie płynności finansowej Tarnowowi. Przerywamy obrady, żeby zaproponować prezydentowi inny termin.

Potrzebna jest pełna, rzetelna informacja o aktualnej sytuacji finansowej Tarnowa – mówi radny PiS Ryszard Pagacz, członek Komisji Rewizyjnej.

To niepokojąca sytuacja, że prezydent nie pojawił się na spotkaniu – dodaje.

– Jeśli ma się co odpowiedzieć to się przychodzi na takie komisje tym bardziej, że o nie są w tym celu zwołane. Natomiast fakt, że nikt się nie pojawił budzi jeszcze większy niepokój, tym bardziej jak słyszymy wiele miast podobnej wielkości ma podobne problemy i sądzę, że my tych pewnych informacji nie mamy dotyczących aktualnej sytuacji finansowej Tarnowa. Boję się, żebyśmy nie zostali zaskoczeni, że do wyborów to nic nie jesteśmy w stanie się dowiedzieć, a po wyborach okaże się, że król jest nagi, oby takiej sytuacji nie było.

Członkowie Komisji Rewizyjnej opowiedzieli się za przeprowadzeniem doraźnej kontroli w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Ma ona pomóc zachować płynność finansową.

Posłuchaj:
Dawid Solak
Ryszard Pagacz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN