Obwodnica Chełmca: GDDKiA wybrała wykonawcę!

24.09.2021

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę obwodnicy Chełmca. Najkorzystniejszą okazała się oferta przedsiębiorstwa z Będzina, które chce wybudować drogę za ponad 57,5 miliona złotych.

W przetargu wystartowało 6 firm. Jeśli do 5 października nie będzie odwołań, zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Firma ma 12 miesięcy na wybudowanie obwodnicy, ale nie wlicza się w to czas od 1 stycznia do końca marca.

1,5 km obwodnica Chełmca ma być łącznikiem obwodnicy zachodniej oraz północnej Nowego Sącza i być gotowa w 2023 roku.

Przedsiębiorstwo, które zostało wybrane przed GDDKiA jest także wykonawcą mostu w Kurowie.

Jak informuje GDDKiA: “Do wybudowania jest ok. 1,5 km drogi jednojezdniowej, dwupasowej, klasy technicznej GP wraz z obiektami inżynierskimi (2 mosty i dwa wiadukty), przebudową i rozbudową dróg poprzecznych oraz budową i przebudową infrastruktury technicznej. Konieczna jest też przebudowa wlotu ronda na połączeniu obwodnicy z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 28 (ul. Limanowską) i drogi powiatowej nr 1583K oraz ronda na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K (ul. Marcinkowicka). W ramach inwestycji zaprojektowana została także: rozbudowa dróg gminnych (ul.Batalionów Chłopskich, Leśnej i Węgrzynek), budowa chodników i urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, osadniki i separatory)”.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN