Co z obwodnicą Lisiej Góry? [WIDEO]

13.07.2018

– Odwołania mieszkańców mogą znacznie opóźnić budowę obwodnicy Lisiej Góry, a nawet uniemożliwić jej budowę – powiedział w programie Słowo za Słowo wójt Lisiej Góry, Arkadiusz Mikuła.

– Ciągle nie ma jeszcze decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w tej sprawie tymczasem im dłużej będzie przeciągać się ta sprawa tym trudniej będzie o pieniądze na te inwestycję – mówi wójt. Kwestia jak długo potrwa procedura odwoławcza. Jest kilka instancji, jest SKO, później będą instancje wyższe. Zakładam, że niezależnie od rozstrzygnięcia SKO ta sprawa będzie jeszcze kolejne drabinki osiągać. Mówimy tu pewnie o miesiącach, być może roku, czy nawet dwóch. Im dalej, tym będzie trudniej z realizacją tej inwestycji, ponieważ finansowanie, mówiąc kolokwialnie będzie gdzieś uciekać. Wiemy jaka jest sytuacja – perspektywa unijna się kończy, nasz rząd zaczyna rozmowy na temat nowego budżetu, jest brexit. Tych pieniędzy pewnie będzie mniej – dodaje Arkadiusz Mikuła.

Obwodnica Lisiej Góry od początku różniła mieszkańców. Ci z ulicy Długiej domagali się zmiany przebiegu trasy.

Tymczasem, zdaniem wójta wariant, który zakłada przecięcie ulicy Długiej za drogą powiatową na Zaczarnie, jest jedyną możliwą opcją.

Po tym jak wójt wydał decyzję środowiskową w sprawie obwodnicy Lisiej Góry, która otwiera drogę do starania się o pieniądze część mieszkańców złożyła odwołania.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Arkadiusz Mikuła
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN