Obwodnica Radomyśla Wielkiego nareszcie otwarta dla kierowców

02.12.2020

Ta ponad 3 km inwestycja odciąży ruch z centrum miasteczka, na co utyskiwali od lat mieszkańcy.

– Radomyśl jest jednym z tych miast przez które przejeżdżają duże tzw. potoki pojazdów. Tu jest natężenie ruchu na poziomie 9-10 tysięcy samochodów na dobę czyli jedno z największych w województwie – mówi Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Obwodnica to nie tylko wygoda dla kierowców, ale i impuls do większego rozwoju gminy – zauważa Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego.

Po ponad 20 lat oczekiwania mamy obwodnicę. To wielka satysfakcja z tego powodu. To będzie inna jakość życia. To jest też impuls dla rozwoju gospodarczego gminy.

Inwestycje udało się zrealizować dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 – podkreśla Władysław Ortyl, podkarpacki marszałek.

Ta obwodnica jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa, jakości życia, ochrony środowiska, ale również dla rozwoju gospodarczego gminy. Otwiera bowiem nowe tereny inwestycyjne oraz pod budownictwo mieszkaniowe.

Budowa obwodnicy Radomyśla Wielkiego kosztowała 14 mln złotych, z czego prawie 10 milionów to fundusze europejskie w ramach RPO.

Posłuchaj:
Piotr Miąso
Józef Rybiński
Władysław Orty
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN