Obwodnica Wierzchosławic coraz bliżej. Ruszył przetarg na opracowanie koncepcji

13.01.2022

Nowa trasa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 ma ominąć Wierzchosławice, Bogumiłowice i Łętowice.

Jak mówi radiu RDN Małopolska wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, to ważna inwestycja dla mieszkańców ponieważ ruch w Wierzchosławicach w pobliżu autostrady A4 jest mocno uciążliwy.

– Udało się tak porozumieć z władzami województwa małopolskiego, z Wojewódzkim Zarządem Dróg, który ogłosił przetarg na tę koncepcję. Najważniejsze jest to, że temat obwodnicy Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic wrócił z powrotem do realizacji, ponieważ temat obwodnicy ciągnie się od 2009 roku, ale niestety został przerwany w 2015 roku. Termin realizacji tej koncepcji to jest jesień 2023 roku.

Obwodnica, jak zaznacza wójt Mróz, ma na celu wyprowadzić ruch z najbardziej obleganych miejscowości.

– Obwodnica będzie przedłużeniem obwodnicy Wojnicza. Zaczęłaby się na granicy Dębiny Zakrzowskiej i Łętowic. Potem obwodnica powinna przekroczyć autostradę i tory kolejowe, dalej na północ i łączyć się z drogą 975 w miejscowości Wierzchosławice – Dwudniaki, mniej więcej na tym odcinku. Oprócz tego niezbędny jest łącznik z węzłem autostradowym, który to określi koncepcja. Natomiast niezbędne jest wyprowadzenie ruchu z centrum Wierzchosławic, Łętowic i Bogumiłowic.

Większą część środków finansowych na wykonanie koncepcji ponosi Wojewódzki Zarząd Dróg, natomiast gmina Wierzchosławice dopłaci 150 tys. zł.

Termin składania ofert przypada na 1 lutego.

Karol Garncarz, fot. www.wierzchoslawice.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN