Ochotnica chce realizować marzenia o ośrodku narciarskim [WIDEO]

23.02.2021

Gmina Ochotnica Dolna nie zaprzestaje w staraniach o powstanie stacji narciarskiej. Rozwój infrastruktury zimowej jest podyktowany coraz większemu zainteresowaniu turystów tą miejscowością.

Jak mówił gość porannej rozmowy RDN Nowy Sącz Tadeusz Królczyk, Ochotnica Dolna mocno rozwinęła się w kierunku agroturystyki.

Przed nami jeszcze sporo ustaleń, ale na dziś najbardziej prawdopodobna lokalizacja to północne stoki szczytu Runek – mówi wójt Tadeusz Królczyk

– Wątek wyciągu od dłuższego czasu funkcjonuje u nas. My pracujemy nad jedną konkretną lokalizacją, która została określona przez spółkę Ochotnica SKI, która powstała dwa lata temu, a jej celem jest doprowadzenie tej inwestycji do finału. My w tej chwili pracujemy, uzgadniamy tę lokalizację, bo trzeba dokonać zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Jak dodaje Tadeusz Królczyk, gmina ma też przygotowane dwie awaryjne lokalizacje na terenie Ochotnicy Górnej. Obecnie miejscowość przyciąga miłośników dwóch desek terenami do uprawiania narciarstwa skiturowego oraz biegowego.

Posłuchaj:
Tadeusz Królczyk
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN