Od czerwca Bazar na Starówce dwa razy w miesiącu!

06.05.2021

Nie raz, a dwa razy w miesiącu będzie można skorzystać z sąsiedzkich wyprzedaży w ramach Bazarku na Starówce.

Pchli targ cieszy się coraz większym zainteresowaniem tarnowian, Rada Osiedla Starówka postanowiła więc na stałe zwiększyć częstotliwość tego wydarzenia.

Wierzymy, że lato i sprzyjająca pogoda spowodują, że ludzie dwa razy w miesiącu będą chcieli przyjść. Więc bardzo możliwe, że od czerwca lub w wakacyjne miesiące dwie niedziele w miesiącu będą bazarowi poświęcone. To fajne zjawisko, bo staje się elementem sąsiedzkich spotkań, wyprzedaży, przynoszenia tego, co jest nam zbędne, łowienia różnych antyków, bibelotów, pamiątek. Myślę, że bazary na Starówce są już stałym elementem życia Tarnowa – mówi Ryszard Żądło, prezes Rady Osiedla Starówka.

Amatorów staroci i sąsiedzkich wyprzedaży nie zniechęca nawet pandemia, co pokazał kwietniowy Bazar.

Jestem tu po raz pierwszy, bardzo mi się podoba. Można czasem coś ciekawego, unikalnego znaleźć. Świetna sprawa! – Trafiłam na kiermasz, o którym w sumie wcześniej nie wiedziałam. Udało mi się upolować kilka obiektów z ceramiki i z kamionki, między innymi lawowane doniczki, które bardzo lubię. Teraz wzbogacą moją już sporą kolekcję – mówią kupujący.

Najbliższy bazar na starówce odbędzie się w niedzielę 16 maja. Jeśli obostrzenia pandemiczne na to pozwolą, będzie połączony z odkładanym dotąd koncertem zespołu Kumotry.

Jeszcze w maju na stronie facebookowej Rady Osiedla Starówka zostanie opublikowany całoroczny harmonogram spotkań na placu targowym. Dla sprzedających ma być także wprowadzona karta stałego uczestnika.

Posłuchaj:
Ryszard Żądło
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN