Od czerwca w regionie tarnowskim wzrosną rachunki za wodę

13.05.2022

Tarnowianie i okoliczni mieszkańcy muszą się przygotować na kolejne podwyżki. Od czerwca Tarnowskie Wodociągi podnoszą taryfę za wodę.

Wzrost cen spowodowany jest przyjętą jeszcze w ubiegłym roku nową taryfą przez miejską spółką, która została zaakceptowana przez Wody Polskie.

Dyrektor Tarnowskich Wodociągów Tadeusz Rzepecki zapewnia jednak, że mieszkańcy nie będą musieli głęboko sięgać do kieszeni.

– Od pierwszego czerwca ubiegłego roku taryfa została zmieniona. Jest ona minimalnie wyższa, ponieważ w ciągu trzech lat, do 2024 roku, będą zmieniać się od 1 czerwca na poziomie 3-3,5 proc.

Do tej pory opłata za metr sześcienny wody wynosiła 10,11 zł. Podwyżka oznacza, że cena wzrośnie o ok. 0,40 zł.

– Średnio jedna osoba zużywa 100 l wody na dobę, co oznacza, że miesięcznie wykorzystuje ok. 3 m3. Mnożąc razy trzy, ponieważ średnio tyle osób mieszka w jednym gospodarstwie, wychodzi nam ok. 100 zł miesięcznie. W związku z tym zmiana ceny wody będzie na poziomie 3 zł ze 100 zł – wylicza Tadeusz Rzepecki.

To jednak nie jest koniec podwyżek. W przyszłym roku w czerwcu nastąpi kolejny wzrost cen. Wówczas za wodę i ścieki będziemy płacić 10,76 zł.

Głównym czynnikiem powodującym wzrost cen za wodę jest podwyżka za energię elektryczną. Tadeusz Rzepecki podkreśla jednak, że przedsiębiorstwo chce jak najbardziej zminimalizować koszty ponoszone przez tarnowian.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN