Od poniedziałku zamknięta będzie bocheńska tężnia

02.07.2021

Podczas wakacji często szukamy bezpłatnych atrakcji turystycznych w regionie. Jeszcze do niedzieli można odwiedzać tężnię solankową w Bochni. Od poniedziałku zaplanowano przerwę w funkcjonowaniu obiektu.

Bocheńska tężnia jest największym obiektem tego typu w regionie dostępnym nieodpłatnie. Można ją odwiedzać w godz. od 10:00 do 21:30. Eksploatacja przez siedem dni w tygodniu spowodowała jednak, że trzeba będzie w niej teraz wykonać prace konserwacyjne, porządkowe i uzupełnić solankę. Dlatego obiekt zostanie zamknięty dla odwiedzających.

Wciąż uczymy się tężni – mówi burmistrz Stefan Kolawiński. – Osoby, które są odpowiedzialne za to, co dzieje się na tężni, jak tężnia działa cały cały czas monitorują i uczą się tego obiektu – dodaje.

Mikroklimat obiektu korzystnie wpływa na profilaktykę chorób. Pomaga w leczeniu zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii i nerwicy.

Chętni do zażywana inhalacji na świeżym powietrzu będą mogli korzystać z dobrodziejstw bocheńskiej tężni na powrót od soboty 10 lipca.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN