Od soboty przejedziecie ul. 29 Listopada. Co dalej z innymi remontami w Nowym Sączu?

22.10.2021

W sobotę (23.10) ma zostać otwarta ulica 29 Listopada na całej długości. W mieście trwają też dwa inne remonty w bardzo newralgicznych miejscach – na Alejach Piłsudskiego i na ulicy Młyńskiej. Zapytaliśmy władze miasta o aktualne prace, terminy ich wykonania, a mieszkańców o to, czy prace idą sprawnie.

Jak informują miejscy urzędnicy remont ulicy 29 Listopada powinien zakończyć się w sobotę (23.10). Prezydent miasta zapowiedział otwarcie ulicy na całej długości na godzinę 11.00. Już wcześniej otwarty został odcinek od ul. Nawojowskiej do ul. Kusocińskiego.

Wyczekiwany i komentowany remont w Nowym Sączu to ten na ulicy Młyńskiej, szczególnie dlatego, że przy niej właśnie jest szpital, a poniżej ruchliwe rondo przy stadionie Sandecji. Prace na nim budzą sporo emocji okolicznych mieszkańców.

Bardzo wolno idzie. Sam robiłem na budowie, to chyba wiem, jak się robi drogi. Tutaj strasznie im to idzie, jak żółwiom. Stoi tam pięciu, jeden robi przy łopacie, a czterech obserwuje, jak za komuny – mówi młody mężczyzna mijający rozkopaną ulicę Młyńską.

Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza uspokaja, że prace idą planowo. – Obecnie na ulicy Młyńskiej prowadzone są prace przy infrastrukturze podziemnej. Na miejscu pracuje gazownia i częściowo wodociągi. Główny wykonawca prowadzi też prace związane z budową kanalizacji deszczowej, a także umacniane są brzegi ulicy. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas na wykonanie tych II etapów do końca tego roku.

Cała ulica Młyńska łącznie z rondem ma więc być gotowa do końca roku. Takie przynajmniej są oficjalne informacje i pierwotne założenia, ale patrząc na tempo prac, można mieć wątpliwości, czy ten termin jest realny.

Na pewno nie jest zagrożony termin zakończenia prac w połowie grudnia na Alejach Piłsudskiego. – Nie mamy żadnych informacji, żeby miało być inaczej – dodaje Jakub Pędzich.

Co więc dokładnie dzieje się tam teraz? – Wykonywana jest podbudowa pod nową nawierzchnię asfaltową. Zabezpieczane są w dalszym ciągu sieci podziemne. Wznowione zostały także prace przy układaniu krawężników, a na odcinku od tak zwanego dzikiego ronda w kierunku wiaduktu kolejowego, rozpoczyna się układanie pierwszej warstwy asfaltu, czyli podbudowy bitumicznej – wyjaśnia przedstawiciel Urzędu Miasta Nowego Sącza.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN