Co z odbiorami Areny Jaskółka?

07.11.2019

Firma Budimex wciąż wykonuje poprawki. Hala ma być oddana do 29 listopada. Taki termin ustalono z wykonawcą na ostatnim spotkaniu.

Jak informuje Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, firma wykonuje teraz prace poprawcze przy posadzkach.

– Chodzi o nawierzchnie, ciągi piesze, które wpływały na estetykę i teraz będą jednolite z żywic epoksodowych. Są nakładane nakładki. Kolejne ekipa weszła też właśnie i przygotowuje plac gry. Były przebarwienia w betonie, w pomiarach geodezyjnych w niektórych miejscach stwierdziliśmy też nierówności. Wykonawca musiał zeszlifować część betonu i ułożyć równą nawierzchnię, by podłoga sportowa była równa i nie stwarzała zagrożeń dla zawodników.

Pomieszczenia są już gotowe i czekają na wstawienie wyposażenia. A to obecnie nie jest możliwe.

– Wykonawca stoi na stanowisku, że za plac budowy do chwili odbiorów końcowych odpowiada kierownik budowy. W związku z tym nie chce brać odpowiedzialności w przypadku zaistnienia jakiegoś wypadku przy wprowadzeniu tam dodatkowych co najmniej kilkunastu ludzi do montażu wyposażenia. Dlatego po odbiorze potrzebujemy jeszcze co najmniej tygodnia, żeby halę wyposażyć.

Przebudowa kosztowała ponad 58 milionów zł. Do tego kilkaset tysięcy złotych pochłonie wyposażenie.

W czasie budowy wykonawca musiał pokryć dodatkowe koszty wykonania nowej konstrukcji dachu, bo podczas próby jej opuszczania doszło do wygięcia i konieczności wykonania nowej.

Kosztowało to wykonawcę dodatkowe ok. 8 milionów zł.

To nie jedyne straty, jakie poniósł. Z powodu rocznego opóźnienia miasto potrąciło już firmie z kwoty, którą przelewało ratami 9 milionów zł kary.

Budimex chciał przedłużyć termin budowy o 320 dni. Miasto nie zgodziło się na to i wykonawca wystąpił do sądu, by ten ustalił kontraktowy termin zakończenia prac.

Posłuchaj:
Edward Rusnarczyk
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN