Oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej[ZDJĘCIA]

10.04.2021

Z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej w regionie tarnowskim odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tragicznego lotu rządowego Tu-154M.

Poseł PiS Anna Pieczarka oraz starosta tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma wraz z przedstawicielami samorządów złożyli wieńce przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej na Placu Ofiar Katynia w Tarnowie oraz pod pamiątkową tablicą na placu sanktuaryjnym przy bazylice w Tuchowie.

Dodajmy, że w tarnowskiej katedrze dziś o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej członków polskiej delegacji, którzy lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent Rzeczpospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także generałowie, parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele rodzin katyńskich, załoga i funkcjonariusze BOR.

Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. Paweł Topolski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN