Oddział kardiologii w „Starym Szpitalu” zamknięty. Przyczyną prawdopodobne ognisko koronawirusa

27.10.2020

W poniedziałek, 26 października dyrekcja Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie zdecydowała o zamknięciu oddziału kardiologii w związku z podejrzeniem wytworzenia się tam ogniska koronawirusa.

– Wczoraj praktycznie zamknęliśmy kardiologię. W ubiegłym tygodniu połączyliśmy dwie kardiologie w jedną i na jednym oddziale utworzyliśmy oddział covidowy, drugi już po dermatologii. I wczoraj w godzinach południowych wyizolowaliśmy i chorych i pracowników, zostały pobrane wymazy, bo istnieje prawdopodobieństwo, że jest duże ognisko na drugim oddziale kardiologii. Czekamy w tej chwili jeszcze na wyniki części osób – mówi Marcin Kuta, dyrektor placówki.

Koronawirus dziesiątkuje personel medyczny szpitala także na innych oddziałach i przysparza kolejnych pacjentów na oddziałach covidowych.

– W zasadzie na każdym oddziale wygląda to inaczej, ale to jest z pewnością grupa kilkunastu osób zakażonych z personelu i dalszych około 20-30 z kontaktu. Mamy też około 70 pacjentów z Covidem i około 24 pacjentów podejrzanych. Ale ta sytuacja jest dynamiczna, kazda godzina przynosi jakieś wyniki, czy powoduje, że trafiają nowi chorzy.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną szpital zwrócił się do pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych z prośbą o wsparcie w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Osoby chętne do podjęcia pracy w szpitalu proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 14 6310 484 / 14 6310 474 lub e-mail: administracja@ssz.tar.pl / kadry@ssz.tar.pl.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN