Odstraszanie ptaków na Plantach do niedzieli, ale rowery już bezpieczne

20.10.2018

Od kilku dni miasto próbuje armatkami hukowymi zniechęcić ptaki do pobytu na Plantach przy Dworcu PKP w Tarnowie. Stały się utrapieniem nie tylko dla przechodzących, ale i dla ‘niefortunnie’ – jak przyznali sami urzędnicy – zlokalizowanej tam niedawno stacji rowerów miejskich.

Rowery trzeba było czyścić nawet kilka razy dziennie, bo po nocy nie nadawały się do użytku. Sytuacja się poprawiła od piątku, po tym, jak przeniesiono rowery spod drzew o kilka metrów i przeprowadzono akcję odstraszania. – Wcześniej, montując tu stację, nie zobaczyli, ze jest tu miejsce toalety ptasiej i przenieśli teraz rowery dalej. Wydaje się, że będzie lepiej, bo tego drzewa ptaki nie lubią. – rowery były prawie białe od ptaków. Wyglądały tragicznie, – Pracownicy musieli kilka razy dziennie je czyścić. – U nas to jest tak – najpierw się robi, potem się myśli – mówią mieszkańcy.

Hukowe armatki – zdaniem przebywający w tym rejonie – na razie się sprawdziły. – Wczoraj nie było już wron w ogóle. Śmiałem się nawet, że przesunęli rowery, a ptaków nie ma. – Huki pomogą tylko na chwilę, potem ptaki znów wrócą, bo tu mają gniazda i młode. – Najgorsze są kruki. Już nieraz próbowali je wypłoszyć, ale nie dało się na dłużej. – Musiałyby się tu jastrzębie zadomowić, to by pomogło – dodają przechodnie.

Zarząd Dróg i Komunikacji nie planuje w najbliższym czasie zmieniać już miejsca stacji rowerów miejskich przy Plantach PKP w Tarnowie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przechodnie
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo (NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN