Odznaczenia, awanse i wspólne świętowanie – w Tarnowie odbył się Dzień Strażaka [ZDJĘCIA]

23.05.2022

Nadanie nowych stopni w służbie strażaka, oficjalne uroczystości związane z 30-leciem Państwowej Straży Pożarnej i możliwość zobaczenia jak wygląda remiza – w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbyły się obchody Dnia Strażaka, które wywołały spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Jak powiedzieli w rozmowie z RDN Małopolska docenieni strażacy, awans służbowy to zawsze powód do dumy i poczucie docenienia przez przełożonych.

– Otrzymałem stopień sekcyjnego ze stopnia starszego strażaka. Czuję radość i dumę, że jestem strażakiem i to cieszy, że dostajemy nowe stopnie służbowe. – Dzisiaj odbierałem awans na stopień starszego ogniomistrza. Emocje pozytywne, świętujemy dzisiaj również 30-lecie PSP więc uroczystość naprawdę doniosła. – Awansowałem na starszego kapitana Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość przebiega płynnie, nie jest gorąco więc to lepiej dla kompanii honorowej. Chłopaki mają lżej jeśli chodzi o wystanie.

Tarnowianie mogli przy okazji zobaczyć remizę od podszewki, a największe zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziły strażackie pojazdy.

– Oglądamy samochody, quad jest, który się synowi podoba. Dobry pomysł żeby zobaczyć jak wygląda zaplecze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Fajna odskocznia. – Pojazdy, nowości, na co dzień nie mają tego także jest dobrze jak na razie. – Przyjechaliśmy zobaczyć dowódcę uroczystości jak to prowadzi, jest to nasz znajomy. Bardzo fajne wydarzenie.

Obchody Dni Strażaka połączyły się z 30-leciem PSP w Polsce. W 1992 roku uchwalono ustawę o ochronie przeciwpożarowej i państwowej straży pożarnej. Od tego czasu rozpoczął się proces wielkiej transformacji działań straży pożarnej.

Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN