Mniej ofert pracy, ale nadal bez zwolnień grupowych w Tarnowie i powiecie

13.10.2020

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie pracodawcy zgłaszają zdecydowanie mniej ofert niż przed rokiem. W porównaniu do września ubiegłego roku bezrobotnych w Tarnowie i powiecie jest więcej o blisko 1600 osób.

Jak informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Stanisław Dydusiak, od początku pandemii nie ma sygnałów o zwolnieniach grupowych i do dziś nie dochodzą sygnały o planach zwolnień.

Jak wylicza, od września powoli spada w mieście liczba bezrobotnych.

– Między końcem sierpnia a 10 października liczba bezrobotnych w Tarnowie spadła o 49 osób, więc sygnał o stanie bezrobocia nie jest budzącym niepokój. W tym roku trafiło do Urzędu Pracy mniej ofert pracy o blisko 990, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę ofert, jaka wpłynęła tego roku – 5158 – to też jest to dość znacząca liczba.

Jeśli chodzi o oferty pracy, wciąż dotyczą pracowników fizycznych.

– Oferty są we wszystkich zawodach w większości fizycznych związanych z budownictwem oraz dla kierowników budów, spawaczy, monterów, kierowców a także w zawodach medycznych. Z pracowników z wyższym wykształceniem mamy oferty dla księgowych, geodetów. W tych zawodach nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy.

Stopa bezrobocia w mieście Tarnowie wynosi – 5,4 procent, w powiecie – 6,9. To wzrost o 0,1 w ciągu miesiąca.

Posłuchaj:
Stanisław Dydusiak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN