Ofiary przemocy domowej mogą korzystać z pomocy specjalistów online

18.04.2021

Ruszają spotkania grupy wsparcia, organizowane przez Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy dla osób, które doświadczają różnych form przemocy ze strony najbliższych. Z powodu obostrzeń sanitarnych będą się odbywać przez internet.

Dyrektor Ośrodka, Dorota Bogusz, podkreśla, że konieczność izolacji w ostatnim okresie spowodowała, że nasiliły się zjawiska patologiczne, dlatego pracownicy ośrodka zamierzają, mimo ograniczeń lockdownu, kontynuować grupową pomoc.

– Mamy sygnały, że jest trudniej. Wcześniej grupa funkcjonowała na zasadzie takiego spotkania tutaj, w ośrodku. Komunikowali uczestnicy o tym, że ona jednak daje dużo. Ponieważ nie wiemy, jak długo jeszcze nie będziemy mieć możliwości uruchomienia takich grupowych spotkań w kontakcie osobistym, warto zachęcić do takiego spotkania na Skypie.

Dorota Bogusz, podkreśla, że mimo pandemii i obostrzeń ośrodek działa i udziela wsparcia potrzebującym, choć z konieczności w nieco innej formie, głównie telefonicznie i za pośrednictwem Skype’a. Spotkania osobiste, jeśli są konieczne, następują po uprzednim umówieniu się przez telefon. Nadal też można skorzystać z miejsc całodobowego schronienia dla osób doznających przemocy.

Spotkania będą organizowane online raz w miesiącu, a najbliższe odbędzie się już w poniedziałek 19 kwietnia w godzinach 17-18.30.

Pomocy udzielać będą psycholog i pedagog.

Dołączyć może każdy poprzez platformę Skype – link zostanie przesłany uczestnikowi po zgłoszeniu się za pośrednictwem maila: oiktarnow@op.plWszelkie szczegółowe informacje o formach i sposobach wsparcia dla osób będących ofiarami przemocy oraz przeżywających różnorakie sytuacje kryzysowe, uzyskać można pod następującymi numerami telefonów: 14 655 36 36, 14 655 66 59 lub 500 583 047.

Posłuchaj:
Dorota Bogusz
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN