Oficjalnie rusza budowa kolejnego etapu północnej obwodnicy Mielca

15.12.2020

Umowę na realizację 7 km drogi od Rzędzianowic do Piątkowca podpisał dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z wykonawcą.

Ten odcinek dopina jakąś całość z oddanym w maju mostem na Wisłoce – mówi Piotr Miąso dyrektor PZDW. – To będzie stanowić właściwie obwodnice Mielca od strony Tarnowa bezpośrednio do strefy przemysłowej. Oczywiście jest jeszcze do wykonania wiadukt nad linia kolejową i wtedy faktycznie będziemy mieli to zadanie kompletne i będziemy mogli mówić o zmianie wręcz przebiegu sieci dróg wojewódzkich w Mielcu.

Ponad 50 mln zadanie finansowane będzie przede wszystkim z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa podkarpackiego. Władysław Ortyl podkarpacki marszałek nie ukrywa, że liczy także na wsparcie lokalnych samorządów.

– Myślę, że to ważna sprawa aby znaczące inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa, dla poprawy komunikacji i rozwoju gospodarczego robić w montażu finansowym. Mam nadzieje, że do tego zadania dołoży się powiat mielecki i gminy przez, które przebiegać będzie droga.

Droga ma być gotowa we wrześniu 2022 roku. Ostatnim etapem budowy obwodnicy ma być wiadukt nad linią kolejową L-25 przy ul. Sienkiewicza. To zadania będzie realizować powiat mielecki przy finansowym wsparciu m.in. PKP.

Posłuchaj:
Piotr Miąso
Władysław Ortyl
Anna Zboch, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN