Ognisko koronawirusa w tarnowskim Fritarze

16.10.2020

Testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u około 60 pracowników Przedsiębiorstwa Przemysłu Chłodniczego Fritar S.A., którzy są obecnie w izolacji. 

Jak udało się nam dowiedzieć, kilka przypadków zakażenia pojawiło się w ubiegłym tygodniu, dlatego zdecydowano o przebadaniu wszystkich pracowników. Potwierdzają informacje władze spółki.

Przez ostatni weekend był postój w przedsiębiorstwie i przeprowadzono dezynfekcję. Po przebadaniu pracowników na koszt spółki zdrowi wrócili do pracy. W większości pracownicy przechodzą chorobę bezobjawowo, informuje spółka.

Jak z kolei informuje nasza słuchaczka, w momencie wykrycia zakażeń w przedsiębiorstwie przemysłu chłodniczego mieli pracować więźniowie z Zakładu Karnego w Tarnowie przy Konarskiego.

Jak mówi słuchaczka, jeden z więźniów miał poprosić Zakład Karny o przeprowadzenie testów i miał za karę zostać skierowany na odizolowanie.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie, Anny Czajczyk.

Jak informuje rzeczniczka, osadzeni zatrudnieni w firmie nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażonymi pracownikami. Mimo to zgodnie z przyjętymi procedurami osadzeni zostali objęci profilaktyczną izolacją i szczególnym nadzorem służby zdrowia. Od ponad tygodnia u żadnego z nich nie występują żadne niepokojące objawy. Żaden osadzony przebywający w zakładzie karnym nie ma stwierdzonego koronawirusa.

Posłuchaj:
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN