Ogromne kolejki do rejestracji pojazdów w tarnowskich urzędach

20.01.2020

Pierwsi klienci przychodzą już nad ranem. By zarejestrować auto trzeba czekać od kilku do nawet kilkunastu godzin.

– Czekam godzinę. Na razie następna godzina czekania, od godziny 9.00. – Też. Bo ten pan jest akurat za mną. Dowód rejestracyjny. Po odbiór już jestem. Także pierwsze podejście. Dostałam smsa, stoję i czekam grzecznie. Informacja, że jest dowód do odbioru już. Tak, przychodzi powiadomienie i przychodzą klienci i odbierają. – Gdyby można było się umówić w danej sprawie na godzinę nie było by tych kolejek. – Byłoby szybciej. – No ale widzę, że dawniej tak było, a teraz zlikwidowane to zostało od nowego roku. Jak pani widzi jest kolejka, to wszystko do Wydziału Komunikacji. Z 15, 20 osób czeka w kolejce.

Z czego wynika zwiększony ruch w wydziałach komunikacji?

Są nowe przepisy – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa, Jolanta Gawron.

– To jest taki jak gdyby pierwszy okres obowiązywania nowych przepisów. Sporo osób ma takie sytuacje, gdzie nie zgłosiło nabycia czy zbycia pojazdu jeszcze odnośnie transakcji, które zostały zawarte w roku 2019, bądź wcześniej, w związku z tym ta kumulacja. Wszystkie osoby, które dowiedziały się, weszły w posiadanie tej wiedzy, że będzie możliwe ukaranie takiej osoby, która w terminie 30 dni nie dokonała zgłoszenia zbycia, nabycia pojazdu, bądź nie zarejestrowała pojazdu sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej może zostać ukarana.

W Starostwie Powiatowym rekordzista czekał od północy. By klienci nie czekali na zewnątrz, urzędnicy otwierają salę konferencyjną przy Narutowicza już o 5.30. Chętnych nie brakuje.

Czy kolejki do rejestracji pojazdów będą mniejsze? Czy urzędnicy mają sposób na usprawnienie obsługi interesantów?

Będziemy przechodzić na ten system kolejkowy, przy czym system kolejkowy może trochę w późniejszym czasie będzie też dawał możliwość umówienia się na termin do rejestracji, przy użyciu internetu. W związku z tym uważam, że ten okres przejściowy skończy się z końcem stycznia. Więc trochę większa kumulacja teraz – dodaje Jolanta Gawron.

Przypominamy, że jeśli ktoś terminowo do 30 dni nie zarejestruje swojego pojazdu, czeka go kara od 200 do 1000 zł.

Posłuchaj:
Interesanci
Jolanta Gawron
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN