Ogromne straty w Małopolsce z powodu braku turystów. Sądecczyzna cierpi najbardziej? [WIDEO]

15.05.2020

Małopolska pod kątem turystyki jest w gorszej sytuacji niż inne części kraju. Jak informował na antenie RDN prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń wynika to z tego, że do naszego województwa przyjeżdża najwięcej turystów z zagranicy i kraju. Od dwóch miesięcy tego ruchu brakuje, co oznacza ogromne straty. Na Sądecczyźnie najgorzej odczuwają problem uzdrowiska.

– My chociażby tutaj na Sądecczyźnie mamy takie samorządy jak Krynica, Muszyna, Szczawnica i oczywiście również Podhale, które są w jeszcze mniejszym stopniu zdywersyfikowane niż Kraków, który ma jeszcze rozwinięte inne dziedziny gospodarki. No oczywiście i to jest też potężne uderzenie dla firm działających w branży.

Dużo tracą też Kraków i Podhale. Jak przekonuje prezes MOT, nadzieją może być teraz chwilowa pomoc państwa i samorządów. Lokalnych przedsiębiorców może wspomóc też bon turystyczny zaplanowany w ostatnim czasie przez Ministerstwo Rozwoju.

Czy z bonu turystycznego na pewno skorzystają małe pensjonaty, schroniska, albo gospodarstwa agroturystyczne? Jak będzie radzić sobie branża eventowa? M.in. na te pytania prezes odpowiada w rozmowie porannej RDN Nowy Sącz.

 

Posłuchaj:
Grzegorz Biedroń
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN