Ojcostwo powinno być pasją, a nie gorzkim obowiązkiem

25.11.2020

Mężczyźni coraz częściej postrzegają ojcostwo jako potrzebę, a nie konieczność – mówił w Pulsie Regionu dr Dariusz Cupiał, twórca inicjatywy Tato.Net. Jak mówił takie informacje są budujące i dają nadzieję na przyszłość.

– Tato.Net służy takim pomaganiem mężczyźnie w nazywaniu i spisywaniu swojej misji. Wierzymy głęboko, że słowo powołanie – w chrześcijaństwie określane jako powołanie do życia zakonnego czy kapłańskiego, dotyczy także życia rodzinnego. Spotykamy się z takimi pasjonatami ojcostwa, którzy wiedzą czego chcą. 

Czas pandemii, który jest okazją do częstszego przebywania z rodziną bywa także – jak mówił Dariusz Cupiał na antenie RDN – wyzwaniem dla ojcostwa.

– Prowadzone są badania statystyczne “ojcowie w czasie covidu” – mówił gość Pulsu Regionu. – Już takie wstępne wyniki pokazują, że jest taka bardzo duża grupa ojców, którzy w podobny sposób odkrywają dobrodziejstwo i szczęście jakim jest posiadanie rodziny. Z drugiej strony ten czas pandemii jest dla niektórych domostw czasem ogromnego kryzysu. Niejednokrotnie prowadzi nawet do rozpadu rodziny. Świadomość ojcostwa jest niezmiennie istotna, aby wykorzystać tę szansę. Tam, gdzie są trudności, tam są nowe możliwości.

14 listopada odbyło się 12. Międzynarodowe Forum Tato.Net – największego spotkania ojców w Europie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Joszko Broda – muzyk, mąż i ojciec dziewięciu synów i dwóch córek.

W ramach działalności Tato.Net funkcjonują Ojcowskie Kluby m.in. w Tarnowie czy Mielcu.

Posłuchaj:
Dariusz Cupiał
Cała rozmowa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN