Około 300 osób zaszczepiło się już trzecią dawką przeciwko koronawirusowi w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie

13.10.2021

Dużą grupę chętnych stanowią medycy i pracownicy szpitala, ale też osoby po 50. roku życia i przewlekle chore.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala św. Łukasza w Tarnowie Anna Czech, zachęca żeby nie zwlekać z zaszczepieniem się.

– Szczepienia na pewno nas ustrzegą, konkretną osobę, która się zaszczepi, to ta osoba daje świadectwo, że jest osobą świadomą, że potrafi słuchać tego, co mówią eksperci, nie dyskutuje, tak jak ci, którzy w onkologii leczą się ziołami, przegrywają walkę z chorobą, dlatego należy słuchać najnowszych doniesień i zastosowań wiedzy medycznej, to również jest przy walce z koronawirusem.

Zdaniem Anny Czech powinniśmy posłuchać ekspertów, którzy zalecają szczepienia.

– Szczepionki to jest jedyna broń w walce z koronawirusem, więc powinniśmy podjąć to i zaszczepić się. Nie rozumiem osób sceptycznie nastawionych do szczepień. My jako szpital, mimo że nie jesteśmy powołani do szczepień populacyjnych, podjęliśmy to wyzwanie i szczepimy. U nas w szpitalu już część osób przyjęło trzecią dawkę.

Trzecia dawka, którą można przyjąć w placówce, to szczepionka Pfizera, nawet jeśli ktoś wcześniej miał podaną inną szczepionkę. Pomiędzy drugą, a trzecią dawką szczepionki na Covid-19 musi być zachowany odstęp minimum pół roku.

Dodatkową dawkę szczepionki, minimum po 28 dniach od podania wcześniejszej dawki, mogą przyjąć jedynie pacjenci przewlekle chorzy, czyli m.in. po przeszczepach, z nowotworami, dializowani i chorzy na HIV.

Najbliższe szczepienia będą prowadzone 15 i 17 października w Ośrodku Zdrowia Psychicznego w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie od godz. 16.00. Nie jest wymagana rejestracja, ale można zadzwonić i wcześniej umówić się pod numerem telefonu (14) 6315813.

Posłuchaj:
Anna Czech
Jolanta Moździerz, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN