Okręgowy Związek Piłki Nożnej wyłudzał pieniądze? Po kontroli padły takie podejrzenia

20.05.2020

Prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zawiadomił policję po tym, jak na posiedzeniu radnych Komisji Sportu i Turystyki pojawiły się niepokojące informacje dotyczące Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu. Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Nowego Sącza Mirosław Świst ujawnił 36 nieprawidłowości związanych z dokumentacją oraz wystawianiem faktur VAT i rozliczaniem dotacji przez oddział związku. Miasto żąda teraz zwrotu 52 tysięcy złotych dotacji.

Nieprawidłowości miała wykazać kontrola przeprowadzona w okręgowym związku w 2019 roku przez wydział Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej.

Dotyczy różnych dziedzin. Począwszy od organizacyjnych, czyli braki w statutach, uzupełnienie w KRS-ie, dotyczące uchwał, braku zgłoszenia nowego zarządu i tak dalej, po kwestie finansowe – mówi nam dyrektor wydziału Mirosław Świst.

Nowosądecki radny Krzysztof Ziaja, zastępca przewodniczącego Komisji Sportu i Kultury w Radzie Miejskiej, potwierdził, że prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel złożył zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia przestępstwa, a miasto żąda od piłkarskiej okręgówki zwrotu przyznanych wcześniej dotacji.

– Okręgowy Związek Piłki Nożnej został zawezwany do niezwłocznego zwrotu 52 tysięcy złotych pobranej dotacji wraz z należnymi odsetkami, które są konsekwencją niezwrócenia tych pieniędzy w terminie, który był przewidziany umową – tłumaczy.

Chcieliśmy dziś skontaktować się z nowosądecką okręgówką, jednak po kilku nieskutecznych próbach postanowiliśmy zwrócić się o komentarz do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jak się dowiedzieliśmy dziś ma odbyć się spotkanie w tej sprawie wewnątrz związku. Prezes MZPN Ryszard Niemiec wezwał do Krakowa na spotkanie w ramach wyjaśnień prezesa nowosądeckiej okręgówki Roberta Korala. Dopiero po wyjaśnieniu sprawy ma pojawić się oficjalny komentarz.

Posłuchaj:
Mirosław Świst
Krzysztof Ziaja
Łukasz Raczkowski, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN