Oliwka z Mędrzechowa już po pierwszej chemii

05.12.2017

Dziewczynka z Mędrzechowa przygotowywana jest właśnie do ciężkiej operacji usunięcia guza mózgu w szpitalu w Meksyku. Tak daleki wyjazd spowodowany był wykrytą na kilka dni przed operacją cystą, która uniemożliwiła hospitalizację w Londynie.

– Oliwka czuje się dobrze – mówi ciocia 9-letniej dziewczynki – Sylwia Lustofin. W szpitalu w Meksyku przebywają również dwie inne, polskie rodziny z tą samą przypadłością. Wszyscy opiekunowie chwalą obsługę i lekarzy mówiąc, że to najlepsze miejsce w jakim mogła się znaleźć Oliwka.

Mieszkańcy Mędrzechowa nieustannie trzymają kciuki za dziewczynkę z ich miejscowości. – Sercem jesteśmy z nią, żeby wszystko było dobrze, wszyscy o tym marzymy. Fajna dziewczynka. Warto pomagać. Wszystko w rękach Boga. Każdy o niej myśli, bo to bardzo znani ludzie i bardzo kochani, bardzo są wdzięczni za pomoc. Trzymamy kciuki i wszyscy modlimy się o jej zdrowie. Mamy nadzieje, że wszystko będzie dobrze – mówią mieszkańcy Mędrzechowa.

U Oliwki ciężką chorobę wykryto w czerwcu. Mieszkańcom regionu w przeciągu kilku dni udało się uzbierać aż milion złotych na jej dalsze leczenie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN