Opera, wystawy i koncerty. Szykuje się bogaty w wydarzenia rok jubileuszowy w MCK Sokół

13.12.2019

MCK Sokół w Nowym Sączu to kino z tradycja i historią. W przyszłym roku obchodzić będzie 110 rocznice działalności swojej działalności. Z tej okazji miłośników kina, sztuki i muzyki w przyszłym roku czeka dużo wyjątkowych atrakcji.

Udało się nam napisać dziewięć projektów łącznie na 4 miliony złotych – pochwalił się dziś osiągnięciem prowadzonej przez siebie od niedawna instytucji Andrzej Zarych dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ.

– Złożyliśmy taki wniosek do programu niepodległa w którym planujemy zorganizowanie obchodów 110 lecie kina ale które będą się odbywały nie tylko na terenie samego budynku sokoła chcemy z nimi wyjść na zewnątrz chcemy z nimi wyjść na miasto a konkretnie na rynek miejski.

W tej samej konwencji ma odbyć się też coroczny Festiwal Echo Trombity. Orkiestry Dęte usłyszymy w centrum Nowego Sącza, a muzycy będą mieli szanse przemaszerować po sądeckiej starówce.

W tym roku zobaczymy też koncerty muzyki operowej, wystawy najznakomitszych artystów.

W najbliższym roku Sadecki Sokół planuje rozszerzyć też swoją działalność i nawiązać współprace z wieloma placówkami na terenie małopolski między innymi ze Związkiem Podhalan.

Posłuchaj:
Andrzej Zarych
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN