Opóźni się rozbudowa Sądeckiego Hospicjum

18.04.2020

Wszystko przez pandemię koronawirusa. Nieco wolniej przebiega teraz załatwianie formalności potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji. Władze hospicjum nie zamierzają jednak się poddawać i już niebawem rozpoczną starania o pozwolenie na budowę.

Hospicjum ma powiększyć się o nowe skrzydło. – Znajdzie się w nim m.in. nowa duża sala do fizjoterapii – podkreśla Mieczysław Kaczwiński, dyrektor placówki.

Nowa kaplica, nowa sala fizjoterapii, duża sala taka do kontaktów chorych z rodzinami i 27 nowych miejsc dla podopiecznych. Chcemy tam wydzielić też miejsce dla tzw. opieki zastępczej wyręczającej, żeby mieszkańcy mogli na okres dwóch tygodni chcąc wyjechać, wyremontować mieszkanie – żeby mogli gdzieś bezpiecznie oddać swoich podopiecznych, którymi się opiekują 365 dni w roku – dodaje dyrektor.

Mieczysław Kaczwiński ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować stan surowy zamknięty nowego skrzydła. Tymczasem akcja Pola Nadziei, która odbywała się co roku wiosną na rzecz Sądeckiego Hospicjum zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej jesienią.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN