Optymalizacja komunikacji miejskiej – rozpoczyna się kolejny etap

18.03.2019

Nowe trasy, nowe linie i inna częstotliwość jazdy. Takie zmiany czekają już niebawem wszystkich tarnowian, którzy zdecydują się na korzystanie z komunikacji miejskiej.

Poprawki, które zgłaszał zarówno magistrat jak i sami mieszkańcy zostały przekazane do Politechniki Krakowskiej, która opracowuje optymalizację. Zmiany zaproponowane przez uczelnię są już zaakceptowane przez Zarząd Dróg i Komunikacji.

Przystępujemy teraz do drugiego etapu optymalizacji – tłumaczy Artur Michałek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

– Pierwszy etap polegał na ustaleniu przebiegu trajektorii trasy poszczególnych linii komunikacyjnych oraz częstotliwości kursowania. Drugi etap polega na precyzyjnym określeniu godzin i minut odjazdu z poszczególnych przystanków, czyli tzw. rozkłady jazdy. Ten etap się kończy, więc będziemy mieli pełny materiał, który będzie podlegał teraz naszej ocenie i analizie.

Urzędnicy czekają jeszcze na pozostałe dokumenty, które w najbliższych dniach mają dotrzeć do tarnowskiego ZDiK-u.

Jeszcze w tym miesiącu mają zapaść konkretne decyzje dotyczące optymalizacji komunikacji miejskiej.

Jak informowaliśmy, niektórzy mieszkańcy oraz samorząd Gminy Tarnów protestowali przeciwko proponowanym ograniczeniom w kursach MPK oraz zmianach w miejscach przystankowych.

Do tematu będziemy wracać.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN