Ościenne gminy dopłacą do szynobusu

07.02.2019

Jest szansa, że szynobus kursujący między osiedlem Helena a centrum Nowego Sącza, będzie kursował do końca maja, czyli do zakończenia budowy mostu heleńskiego. Jak już wiecie z naszych wiadomości, nowa przeprawa ma być gotowa do 15 maja. Jednak miasto nie jest w stanie samemu finansować darmowego szynobusu dla mieszkańców.

Prezydent Nowego Sącza, szukał partnerów do współfinansowania kursów szynobusu. Taką deklaracje złożyły już władze Starego Sącza. Jak przekonuje Kazimierz Gizicki wiceburmistrz miasta, teraz priorytetem powinno być utrzymanie kursów do zakończenia budowy mostu heleńskiego. – Deklarujemy chęć dofinansowania szynobusu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że do otwarcia nowej przeprawy będzie problem z przejazdem i komunikacją w regionie. 

Na razie nie wiadomo jakie to będą pieniądze. Wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek tłumaczy, że cały czas trwają wyliczenia potrzebnej kwoty. – Myślę, że to będzie kilkanaście tysięcy złotych. To są na razie moje przypuszczenia, ale bierzemy pod uwagę możliwość, że szynobus będzie kursował jedynie do zakończenia budowy mostu. 

Do kursów szynobusu dopłaca już miasto i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Miesięczny koszt kursowania szynobusu to ponad 50 tysięcy złotych. Również wójt gminy Chełmiec zdecydował się dołożyć do komunikacji zastępczej.

O kwotach, jakie dopłacą ościenne samorządy zdecydują radni tych gmin. W przypadku Starego Sącza sesję rady zaplanowano na 25 lutego. Władze gminy Chełmiec zapewniają, że sesja odbędzie jeszcze w tym miesiącu.

Bernard Stawiarski sypnie groszem na kursy szynobusu [WIDEO]

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Pater
play
Słowo za słowo (NS) - Bernard Stawiarski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN