Ósmoklasiści na ostatniej prostej przed egzaminami

23.05.2021

Już pojutrze uczniowie ósmych klas szkół podstawowych przystąpią do pierwszego wielkiego egzaminu w swoim życiu.

Ten rok szkolny upłynął pod znakiem pandemii i w warunkach reżimu sanitarnego odbywać się też będą egzaminy.

Jak poinformowała nas dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie, Bernadetta Walczak, uczniowie już wcześniej zostali poinformowani o procedurach, a w ostatnich dniach mieli czas na bezpośrednie konsultacje z nauczycielami.

– W ostatnich dniach przypomniałam uczniom o organizacji, przebiegu, zasadach, w tym zasadach sanitarnych, obowiązujących podczas egzaminu. Rozstrzygnęliśmy różne kwestie nietypowe, które mogą ewentualnie wystąpić.

Również w Szkole Podstawowej nr 9 wszystko jest przygotowane, zarówno pod względem technicznym, jak i sanitarnym.

Dyrektor szkoły, Jakub Patuła, powiedział, że aby uczniom łatwiej było wrócić do normalności i poradzić sobie z egzaminacyjnym stresem, zapewnioną mają pomoc psychologa i pedagoga szkolnego.

-Jest tutaj mnóstwo różnego rodzaju wymogów sanitarnych, które musimy jako placówka spełnić i jesteśmy do tego w pełni przygotowani. Młodzież chętnie w tym tygodniu uczęszcza do szkoły i przygotowuje się mentalnie na to, co będzie ich czekać. Stwarzamy tutaj warunki, które, myślę, że dadzą taki psychiczny spokój, żeby w przyszłym tygodniu, bez jakichś złych myśli, swobodnie i bezpiecznie mogli przystąpić do egzaminu.

Przypominamy, że egzaminy ósmoklasisty rozpoczną się we wtorek 25 maja językiem polskim, a w kolejnych dniach uczniowie zmierzą się z językiem obcym i matematyką. Aby ułatwić im zadanie, ograniczony został zakres materiału, z którego będą egzaminowani.

Posłuchaj:
Bernadetta Walczak
Jakub Patula
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN